PIKKSILM VERSUS BINOKKEL

PIKKSILM VERSUS BINOKKEL

Inimesed on aastasadu vaadanud kaugemale kui meie paljas silm seda teha lubab. Nii laevade peal kui ka puude latvades on inimeste silmad ihanud näha kaugemale kui kotkas ning nad on ka seda teinud, kasutades veidi abivahendeid – binokleid ja pikksilmi. Miskipärast on pikksilma kasutus aga aastatega vähenenud kuid see ei tähenda, et nad oleksid halvemad. Järgnevalt vaatamegi me lähemalt mis on binokli ning pikksilma vahe ning kus neid kõige parem oleks kasutada.

Binokkel
Peamine binokli ning pikksilma vahe on läätsede arvus – pikksilmal on üks ning binoklil kaks, üks ühele silmale teine teisele silmale.

Binokleid on väga lihtne leida pea-aegu igalt poolt, neid toodetakse väga hästi ning kvaliteetselt kui ka väga odavalt ning ebakvaliteetselt. Kuna binoklid on nii populaarsed ning neid on nii igas hinnaklassis kui ka disainis, siis neid ostes tuleb kindlasti üle kontrollida nende kvaliteetsus. Küll aga kasutatakse binokleid väga erinevates eluvaldkondades nagu merenduses, kaitseväes, matkarajadel jms.

Kasutades binokleid pikema aja jooksul ei väsi inimese silmad ära, kuna samal ajal kasutatakse mõlemat silma. Vajades suurendust terve päeva jooksul, on soovitav valida binokkel, kuna pikksilmaga võib silmade pingutusest tekkida peavalud. Lisaks näeb binokliga lainurgaliselt ehk korraga saab palju maad üle vaadata, mis on eriti mugav jahinduses või loomi jälgides.

Võrreldes binokli suurust pikksilmaga tuleb tõdeda, et binoklid on raskemad ning suuremad, samuti kallimad.

Pikksilm
Pikksilmi ei kasutata nii tihti kui binokleid kuid see ei tähenda, et neid ei leia poodidest üles. Pikksilmad on samuti väga kvaliteetsed ning neid hinnatakse väga nende kerguse ning mugavuse tõttu. Kui binoklid on rasked ning suured, siis pikksilma võib mugavalt taskusse panna või ümber kaela riputada ning edasi liikuda, samuti on üldiselt pikksilmad kergemad kui binoklid ning lihtsasti ära peidetavad. Lisaks, on pikksilmi lihtsam toota, mistõttu on võimalik leida väga kvaliteetseid pikksilmi odava hinna eest. Pikksilmad sobivad ka inimestele, kellel on ühest silmast nägemine halvem.

Lisaks on võimalik leida pikksilmi, millel on öö nägemine. Ka binoklitel on need võimalused olemas kuid pikksilm ei riku ära inimese enda öönägemist. Pikksilmaga on võimalik ühe silmaga jälgida kaugemal asetsevaid asju öönägemisega e. filtriga ning samal ajal, ei riku see ära inimese teise silma loomulikku öönägemist.

Kindlasti ei ole pikksilmaga aga võimalik lainurgaliselt vaadata.

Pikksilm või binokkel
Kas valida üks või teine on hea küsimus, millele on raske vastust anda kuna kõik oleneb situatsioonidest.

Nagu varem mainitud, sobivad binoklid neile, kes vajavad pikaajalist suurendust nagu näiteks jahipidajad. Matkajad aga soovitavad kasutada pikksilma kuna seda on kerge kaasas kanda ning vajadusel kiiresti taskust välja võtta. Samuti kasutatakse pikksilma galeriides ning vanasid tekste lugedes kuna nendega saab väga lähedale minna ning erinevaid detaile näha.

Muidugi sobivad nii pikksilmad kui ka binoklid igale poole ning nende kasutamine oleneb inimesest endast, kuidas on mugavam, millega ollakse harjunud, kumb isiklikult paremini sobib. Üldiselt on aga pikksilmad mugavad kaasaskandmiseks ning binoklid pikaajaliseks kasutamiseks.

Erinevaid binokleid ning pikksilmi on võimalik lähemalt uurida spetsiaalsest e-poest.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!