BINOKLI VÕI PIKKSILMA STABIILSUSE TAGAMINE

BINOKLI VÕI PIKKSILMA STABIILSUSE TAGAMINE

Binokkel on ideaalne kaaslane reisides looduses kuna sellega saab vaadata kaugustesse kui kotkas. Binokleid kasutatakse nii linnuvaatlejate poolt kui ka igapäevaste looduse armastajate poolt. Samuti on binoklitega väga huvitav suurlinnades olla vaadates üle terve linna. Kuna aga binoklid toovad kaugel asetsevad vaatamisväärsused lähemale, siis võib pilt eest veidi uduseks minna ning binokleid tuleb hoida stabiilsena.

Stabiilsuse tagamine
Stabiilsuse tagamine on tähtis eriti väga tugevate binoklitega, millega näeb väga kaugele. Pilti suurendades väheneb selle kvaliteet, nii on ka binoklite ja stabiilsusega. Kui binoklil ei ole stabiilsust on väga raske näha puhast pilti.

Uuematel binoklitel on ka juba sisse ehitatud automaatne stabiilsuse tagamine, kuid kasutades veidi vanemaid või tahtes veelgi paremat pilti, on mitmeid erinevaid võimalusi, kuidas seda tagada.

  1. Kõige lihtsam on stabiliseerida binoklit omaenda kätega, toetades need pinnasele, mis ei liigu. Näiteks saab toetada küünarnukid aiaposti vastu, toetades iseennast vastu puud, lamades pehmel samblavaibal, või istudes, kükitades maas. Samuti väheneb käte värisemine kui hoida binoklit ning suruda samal ajal küünarnukid vastu rinda. Need lihtsad nipid on aga binoklitele, mille suurendusvõime ei ole väga suur.
  2. Kasutades binokleid näiteks tähtede vaatamiseks on vaja väga stabiilset alust, mis ei liigutaks binoklit absoluutselt. Sellisel juhul võib appi võtta statiivi. Statiiv on üldiselt kolme jalaga vahend kuhu külge saab binoklid panna. Statiive on võimalik kasutada nii püsti seistes, istudes, pikutades kui ka kükitades kuna nende pikkust on võimalik muuta.

Veelgi mugavamaks kasutamiseks on võimalik leida statiive mille “kael” on liikuv, ehk binoklit on võimalik liigutada ilma kogu statiivi ümber tõstmata. See on eriti tähtis ning mugav talvistel päevadel kui õues on külm ning statiivi on raske liigutada või selle pikkust muuta. Samuti sobib see linnuvaatlemiseks.

  1. Lisaks võib kiiresti kasutada ka koduseid vahendeid statiivi asemel. Näiteks võib binoklid asetada harja, luua või muu pika oksa peale, surudes seda maha ning hoides binokleid mugavalt selle peal. Samuti on võimalik leida väga innovatiivseid ning huvitavaid viise lihtsa interneti otsingu abil kuid kõige mugavam ning kindlam valik on statiiv.

Kokkuvõttes on stabiilsuse tagamine vajalik puhta ning täpse pildi nägemiseks. See on eriti vajalik vaadates kaugemal asetsevaid objekte või loomi nagu näiteks tähed ning linnud. Kõige populaarsem ning mugavaim valik selleks on aga statiiv, mida saab kokku panna ning vastavalt enda pikkusele ning positsioonile kasutada.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!