KUIDAS VALIDA BINOKLIT – PÕHJALIK SELGITUS BINOKLI OMADUSTEST

KUIDAS VALIDA BINOKLIT – PÕHJALIK SELGITUS BINOKLI OMADUSTEST

Lühidalt öeldes on binoklid vahendid, mis aitavad meil näha kaugel olevaid objekte suuremana. Nüüd aga kerkib esile küsimus, kuidas valida binoklit? Kõige lihtsamalt öeldes, enne kui midagi valida tuleb selgeks teha milline on teie eelarve, vajadus ning ootused. Kui soovite lihtsalt asjaga tutvust teha, siis võib teile sobida näiteks Basic 8×21 binokkel, mis on odavamat sorti binokkel, kuid tegelikult teeb oma tööd hästi. Loomulikult, mida kallim binokkel seda paremad ka funktsioonid ja mugavus. Näiteks kallimatel binoklitel on paremad ja tugevamad klaasid, pehmendused vaateavas ning mugavam käes hoida. Nüüd aga vaatame pisut lähemalt, mida jälgida, enne kui tormate meie e-poodi endale binoklit valima.

Mis need numbrid tähendavad?

Ilmselt esimene küsimus, mis teil tekib on seotud numbritega. Kõigile binoklitele on peale kirjutatud kaks numbrit – mida need küll tähendada võiks? Lühidalt öeldes esimene number ütleb, mitmekordne suurendus antud binoklil on. Kui tegemist on näiteks Tornado 7×50 veekindla binokliga, siis number 7 näitab, et kogu vaade tundub olevat 7 korda lähemal, kui see tegelikult on. Teine number ehk eelmise binokli puhul 50 näitab objektiivi läätse mõõtu millimeetrites. Mida suurem on see number, seda rohkem saab valgus langeda ja ühtlasi on ka pilt teravam ning heledam. Binoklit valides tuleb kindlasti enda jaoks selgeks teha, mis on kõige olulisem – kas soovite näha võimalikult kaugele või soovite saada võimalikult head vaadet. Loomulikult, kui investeerite suurema hulga raha, siis on teil võimalik saada ka mõlemat, kuid tavalise kasutaja jaoks puudub antud kulutusel mõte.

Milline binokkel on mulle õige?

Esimene asi millega tuleb arvestada on see, et mida suuremaks läheb suurenduse number, seda stabiilsemad peavad olema ka käed. Kui võtta aluseks Konus Emperor-OH 10×42, siis me näeme, et selle binokli suurendusvõime on 10 korda ning peate olema väga kindla käega. Loomulikult on alati võimalik juurde soetada ka üksjalg või kolmjalg, mille peale saate binokli toetada ning nautida oma tohutut suurendusvõimet. Üldlevinud reegel on see, et kõik binoklid, mille suurendusvõime on suurem, kui 10x vajavad statiivi, mille peal seda hoida. Kindlasti on võimalik hakkama saada ka ilma, kuid tegelikult otsime me kõik ju võimalikult mugavat ja stabiilset lahendust. Enne kui asute lahendama küsimust – kuidas valida binoklit, peate endale selgeks tegema vastuse kolmele allolevale küsimusele:

Mis on minu eelarve ja palju soovin binokli ostuks kulutada?

Milline on minu kasutamise eesmärk, ning kas mul on vaja selle jaoks mõnda erilisemat binoklit?
Kas on vajalik arvestada ka järgnevatega – prillide kandja, vanem inimene või noorem inimene?

Küsimuste vastused

Eelnevalt küsimustele võib olla küll keerukas vastata, kuid kui hakkate järjest vastama, siis saate välja sorteerida binoklid, mis teile sobivad või ei sobi. Selge on see, et kui teie eelarve on näiteks 50€, siis ei ole võimalik endale soetada nii öelda edevat ja parimat binoklit. Kallima poole binoklid maksavad ligemale 200€ ning sellisel kasutajal, kes seda igapäev ei kasuta, puudub selleks vajadus. Kui soovite korra kuus või isegi veel harvem näiteks metsas või mere ääres binokliga midagi vaadata, piisab teile ka kõige lihtsamatest binoklitest. Kui ostate enda lapsele binokli, siis tuleks arvestada sellega, et see oleks võimalikult tugeva korpusega, ning kukkumisel oleks natukenegi kaitset. Osad binoklid on ka veekindlad, mis kindlasti muudab kasutamise ohutumaks, sest vastasel juhul saab lääts näiteks seestpoolt märjaks ja vaade on udune. Kõige olulisem on see, et kui soovite binoklit osta, mõelge see enne hoolikalt läbi ja valige meie e-poest endale just see õige.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!