BINOKLI SUURENDUSVÕIME 24×50, 8×42 … MIDA SEE TÄHENDAB?

BINOKLI SUURENDUSVÕIME 24×50, 8×42 … MIDA SEE TÄHENDAB?

Valides endale binoklit tuleb kõigepealt välja selgitada, mille jaoks soovitakse binoklit kasutada. Teatri külastuseks või spordiürituste vaatamiseks läbi binokli ei ole binokli suurendusvõime suurus esmatähtis ning võib jääda vahemikku 3-7x. Küll aga lindude vaatlemiseks või jahil olles on väga oluline, et suurendusvõime oleks maksimaalselt suur, et saada parem ülevaade enda ees kaugemal toimuvast. Nii öelda numbri maagiat seletame hiljem selles artiklis. Erineva suurendusvõimega binoklid on lihtsasti leitavad meie e-poest.

Suurendusvõime ja selle olulisus

Nagu eelnevalt mainitud siis binokli suurendusvõime on esimene asi, mida binoklit valides tuleb arvestada. Kõikidele binoklitele on peale kirjutad “number X number”. Võtame näiteks 8×42 – number 8 tähendab, et binokli suurendusvõime on kaheksa korda ehk läbi binokli vaadates jääb mulje, et objekt asub meile kaheksa korda lähemal, kui see tegelikult on. Teine number ehk 42 näitab, kui suur on binokli esimese läätse läbimõõt millimeetrites. Erinevatel firmadel ja mudelitel on väga laias spektris suurendusvõime ja diameetriga binokleid. Jahihuvilisele on sobilik tööriist Konusarmy 10×50 W.A binokkel – tegemist on kvaliteetse ning sobiliku binokliga igasse olukorda. Ühtlasi on tehase andmetel selle binokliga võimalik vaadata pisut üle saja meetri.

Kasutusmugavus

Binoklit valides peab silmas pidama ka selle kaalu ning sellega kaasnevat kasutusmugavust. Tihti valitakse endale binokkel, vaid binokli suurendusvõime järgi – sellega tehakse tihti aga suur viga. Alguses võib kõik tunduda ilus ja tore, kuid reaalsuses võib olla binokkel kasutamiseks liiga raske ning seda lihtsalt ei jõua käes hoida väga kaua. Väga mugav kasutada on näiteks Konusrex 8×42 W.A binoklit. Binoklite puhul annab esmase mulje kaalust teine number ehk läätse läbimõõt millimeetrites – lihtne loogika ütleb, et mida suurem lääts seda raskem ka binokkel. Loomulikult ei ole see alati nii, ning enne ostu on võimalik tehnilistest andmetest järgi vaadata binokli kaal. Ning teine variant, kui tõesti on vaja väga suure läätsega binoklit, on osta lisaks statiiv, mille peale saab binoklit toetada ning täiel rinnal nautida vaadet, mis avaneb läbi binokli vaadates.

Valgusolud

Kindlasti tasub mainimist ka see, et mida suurem on läätse läbimõõt seda rohkem valgust langeb binoklisse ja ühtlasi näete vaadet selgemana, teravamana ning ühtlasema. Enne ostu tuleb kindlasti endale selgeks teha täpne vajadus, ning kus plaanitakse binoklit kasutada – kui olete inimene, kes kasutab binoklit harva või hobilistel eesmärkidel, siis see otseselt rolli ei mängi. Küll aga hakkab see suurt rolli mängima, kui kasutate seda töö tegemiseks, siis peab olema binokkel maksimaalselt heade näitajatega ning ka mugav kasutada, vastasel juhul ei ole te lihtsalt piisavalt produktiivne. Valguse teema juures on ka oluline läätse klaasi materjal, mida rohkem peegeldab klaas valgust tagasi, seda vähem jõuab valgust teieni ja tänu sellele ka nähtavus halveneb.

Lühidalt asja kokku võttes tasub hoolsalt läbi mõelda, millist binoklit vaja on ning tasub meeles pidada, et kõige olulisem on binokli suurendusvõime. Sellele järgnevad kasutusmugavus ja disain. Põhjus on selleks lihtne – binokliga, millel pole head tehnilised näitajad ei ole võimalik eesmärki täita ja kogemus jääb kehva. Loodetavasti leidis siit artiklit nii mõnegi näpunäite, kuidas ja millist binoklit valida. Soovi korral on võimalik valida endale sobilik binokkel meie e-poest.


Sa lisasid just toote ostukorvi:

Liitu uudiskirjaga ja saa 5% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 5% allahindlust oma esimeselt ostult!